Fivem Whitelist Nedir? Ne işe Yarar?

admin

Administrator
Yönetici
Admin
Katılım
15 May 2020
Mesajlar
178
Tepkime puanı
307
OT Lira
1,404
Oyun
Metin2
Öncelikle hepinize merhabalar.

Fivem'de bazı serverlarda whitelist özelliği vardır. bu ne demek hemen bundan bahsedelim.

Whitelist (Beyaz Liste) :

Bazı Fivem Roleplay sunucuları oyuncuları seçerek almaktadırlar. bu seçimler Başvuru veya Mülakat yolu ile yapılmaktadır bazı sunucularda ise hem başvuru hem mülakat yapılmaktadır. Bu mülakat ve başvuruları diğer oyuncuların oyun zevkini ve roleplay'in amacını bozmamak adına yapıldığını unutmayalım. Genel olarak Başvurularda aşağıdaki başlıklar sizin başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacağı hususları içermektedir.

YAŞ:Çoğu fivem sunucusundaki yaş ortalaması +17 civarındadır. buda rol yapmanın gerçekten meşakatli ve zor olmasından kaynaklanmaktadır. Çünkü Roleplay serverlar gerçek yaşamı ele alan oyun modundan çıkmış sunuculardır.

Fivem Oyun Saati: Bu başlığın amacı ise daha önce Fivem'de Tecrübesi edinmesi gerektiği için yapılmış bir seçenektir. Daha önce hiçbir şekilde fivem oynanamış birisinin roleplay server'da oynaması çok zordur.

Karakter Hikayesi: Önceden rol yapmak için kafanızda planladığınız karakteri ve hikayesini belirlemeniz gerekmektedir. Çünki rollerde doğaçlama sahneler genelde kötü sonuçlanmaktadır. kendinize bir roleplay sunucuda Whitelist almak istiyorsanız kesinlikle bir kafanız bir karakter hikayesi, biçimi ve uygun rol methotları geliştirmelisiniz.

Mülakat Soruları: Size oyun içerisinde başkalarının rollerini bozup bozmamanız ve rolplay'e hakim olup olmadığınızı anlamaları için bazı mülakat soruları sorarlar bu sorulara verdiğiniz cevaplar çok önemlidir. Bu soruları çok dikkatli cevap vermeniz gerekir.

Bazı Mülakat soruları:

-Bir bankta oturuyorsunuz, arkanızdan birisi elinde bıçak ile sinsice size doğru yaklaşıyor. Bu durum da nasıl bir yol izlersiniz?

CEVAP: Arkamızı göremediğimiz için ve kişi sinsice yaklaştığı için onu fark etmemiz pek mümkün olmayacaktır.


-Bir arkadaşınızla birlikte dağ tırmanışı yapmak üzere yüksek bir dağa çıktınız. Tepeliğe geldiğiniz sırada bir anda ayağınız takıldı ve yere düştünüz. Düştüğünüz mesefa ortalama 20-25 metre civarında. Düştüğünüzü hiç kimse görmediği için tekrardan ayağıya kalktınız ve hızlıca tırmanmaya devam ettiniz. Bura da herhangi bir hata var mıdır?

CEVAP: Biri görsün görmesin fark etmez, oyunda yaşadıklarımız gerçek hayatta nasıl oluyorsa o şekilde gerçekleşmelidir. Orada en kötü bacağınızın incindiğini varsayarsak yerde acı çekerek kıvranmanız gerekir.


Eğer mülakatı geçerseniz size Whitelist verilir ve bu sayede oyuna girmeye hak kazanmış olursunuz.Aşağıdaki görselde oyunda whitelist permi alarak girmiş bir oyuncuyu görmektesiniz.

a961ed7cbfefc1891.jpg
 

Sponsor

Üst Alt